4b1 kopiaW ubiegłym tygodniu nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili różnorodne, kreatywne lekcje i zaangażowali uczniów do udziału w wielu niezwykłych zadaniach związanych z tym fascynującym świętem. Były plakaty, quizy, wyzwania, gra miejska a nawet Escaperoom! Dużo się działo, w szkole i nie tylko, więc zachęcamy serdecznie do przeczytania krótkiej relacji.

Podobnie jak w poprzednim roku, wzięliśmy udział w grze miejskiej, idealnej do ćwiczenia swoich zdolności językowych np. z native speakerami! W sobotę, w centrum Krakowa, zespół uczniów z kl. 4ht szukał z mapą wyznaczonych miejsc (instytutów kultury), gdzie czekały nas najróżniejsze wyzwania, m.in. odgrywanie roli teatralnej w różnych językach czy… zawarcie związku małżeńskiego z nowo poznaną osobą! ;) (opiekę nad grupą sprawowały p. M. Kowalik i E. Bożek)
Z okazji EDJ uczniowie klas 1k i 1c rozwiązywali quiz językowy, na lekcji pt. „Język angielski na świecie”. Musieli się wykazać wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. (p. A. Pisarczyk i p. A. Stec)
Na lekcjach w 2b odbył się quiz wiedzy o językach na świecie i prezentacja o słowach z innych języków, występujących w angielskim. (p. M. Zacharska)
W ramach Dnia Języków uczniowie klasy 4b przebrali się za członków Rodziny Królewskiej z Wielkiej Brytanii. Przebranie wymagało sporego wkładu pracy i dużej pomysłowości. Wszystko wyszło znakomicie a do tego serwowano angielską herbatę i ciasto brownies. Uczniowie wznieśli tradycyjny toast słowami: God save the Queen! (p. M. Kędzior)
Uczniowie klas 4a, 4b i 4cj wzięli udział w wielkim quizie wiedzy o Teksasie. Podczas konkursu należało wykazać się dużą znajomością historii i faktów związanych z tym stanem. Zwycięzcom gratulujemy! (p. M. Podstawski)
Uczniowie kl.2a pogłębiali wiedzę na niecodziennej lekcji języka angielskiego metodą stacji dydaktycznych. Pracując w parach i grupach mierzyli się z różnorodnymi wyzwaniami, zagadkami i zadaniami językowymi. Układali brytyjskie monety w odpowiedniej kolejności, wyszukiwali zabytki na mapie Londynu i szukali podobieństw w języku polskim i angielskim. (p. E. Bożek)
Natomiast na lekcjach niemieckiego uczniowie mieli okazję wzięcia udziału zajęciach pod hasłem "Fuchtraum/Escaperoom". Po otrzymaniu wskazówek od nauczyciela poszukiwali w sali ukrytych kopert z zadaniami związanymi z językiem niemieckim i krajami niemieckojęzycznymi. Poprawne wykonanie zadań umożliwiło im otrzymanie szyfru pozwalającego dotrzeć do celu i otworzenia puszki-niespodzianki. Uczniowie rozwiązywali zadania z dużym zaangażowaniem sprawdzając swoją wiedzę z niemieckiego. (przygotowanie: p. B. Brągiel)
Uczniowie p. A. Borkowskiej z klasy trzeciej „a” wzięli udział w quizie dotyczącym ciekawostek z życia politycznego, gospodarczego, kulturalnego i kulinarnego Francji. Ale przecież nie mogło zabraknąć również formy artystycznego wyrazu w postaci plakatu wykonanego przez Adriana Kowalskiego.
Klasy pierwsze i trzecia „b” sprawdzali swoją wiedzę pod okiem p. M. Czyż z wielu dziedzin życia Francji (polityka, geografia, literatura, gastronomia, kultura). Z przeprowadzonego quizu dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy a to, że Gerard Depardieu stał się obywatelem Rosji, aby uniknąć płacenia wysokich podatków w swoim kraju, że we Francji jest tyle gatunków serów, aby każdego dnia roku Francuz mógł skosztować innego. Przyjemna i pożyteczna impreza i dodatkowo z nagrodami w postaci dobrych ocen. Czy pilny uczeń może sobie życzyć coś więcej?
Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w obchody Europejskiego

Dnia Języków 2018 i jego przeprowadzenie serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Życzymy dalszego, aktywnego i kreatywnego poznawania innych kultur, języków i historii przez cały rok!

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok