staz slowacja2018W dniach 15.01 do 02.02.2018 r. uczniowie: Natalia Dziża kl II ht, Paulina Gacek kl II ht, Jakub Kwiecień kl II b, Katarzyna Fidala kl III cj i Paulina Stępińska kl III cj uczestniczyli w stażu zawodowym na Słowacji w ramach projektu „Smaki Europy - zagraniczne staże uczniów i nauczycieli z ZSG 1 w Krakowie” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Młodzież realizowała staż w restauracji pensjonatu,,Teniscentrum” w Tatrzańskiej Łomnicy.
W trakcie pobytu uczniowie brali udział w przygotowywaniu: dań kuchni słowackiej, bufetów śniadaniowych, obsłudze gości hotelowych oraz organizowaniu i obsłudze przyjęć okolicznościowych. Praca ta była znakomitą okazją do poszerzenia swojej wiedzy kulinarnej
a także rozwijania umiejętności zawodowych, zarówno kucharskich jak i kelnerskich.

W wolnych chwilach uczestnicy stażu zwiedzili  Preszów,  Stary Smokowiec, Tatrzańską Łomnicę oraz Szczyrbskie Jezioro, gdzie mogli aktywnie spędzić czas na śniegu, m.in. jeżdżąc na nartach. Jedną z atrakcji pobytu był wyjazd kolejką liniową na szczyt Łomnicy, z której podziwiali przepiękna, zimową panoramę Tatr Wysokich.
Oprócz zwiedzania młodzież spędzała wolne chwile podczas gry w tenisa ziemnego, w bilarda, spacerów oraz jazdy na łyżwach.

Staż pozwolił rozwinąć wiedzę i umiejętności, które będą moli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.
Opiekunem stażu była p. Ewelina Wiktorek

» Zapraszamy do galerii zdjęć

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok