07.06.2018 - II Małopolski sejmik młodzieży

ejmik2018W dniu 07.06.2018r. uczniowie z naszej szkoły w składzie: Szymon Pstruś, Kamila Piechnik i Natalia Dżiża pod opieką Pani Elżbiety Nakielny, wybrali się do Urzędu Marszałkowskiego. Odbyło się tam spotkanie Sejmiku Młodzieży. Tematem przewodnim było "Jak oceniasz samorząd dziś i jakim widzisz go jutro?"

Czytaj więcej: 07.06.2018 - II Małopolski sejmik młodzieży

Za nami kolejna niezapomniana Zielona Szkoła !!!

zilona szkola2018Od 4 do 9 XI 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 przeżyli piękne chwile w Krynicy- Zdroju podczas Zielonej Szkoły, która była możliwa dzięki wspierającej nas - Fundacji Prometeusz. Ten słoneczny - mimo pory roku- wyjazd pozwolił na wzbogacenie wiedzy zawodowej między innymi z zakresu obsługi konsumenta, hotelarstwa i z turystyki.

Czytaj więcej: Za nami kolejna niezapomniana Zielona Szkoła !!!

17.10.2018 - Kreatywne Warsztaty Przedsiębiorczości XLX w ramach Krakowskiego Tygodnia Startupów #startKRKup

kreatywne2018 n17 października w ramach Krakowskiego Tygodnia Startupów #startKRKup odbyły się Kreatywne Warsztaty Przedsiębiorczości XLX pod nazwą NHstartUp - warsztat mikrobiznesu dla młodych w Nowej Hucie Przyszłości. W warsztatach uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły z klasy 4b: Wioletta Zając, Patrycja Bober, Dominik Wydra i Michał Słupik pod opieką p. Agnieszki Kosek-Kotuli.

Czytaj więcej: 17.10.2018 - Kreatywne Warsztaty Przedsiębiorczości XLX w ramach Krakowskiego Tygodnia Startupów...

12.10.2018 - Oscary 2018 rozdane

oskary2018Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela w piątek odbyło się uroczyste spotkanie pracowników szkoły. Uczniowie klasy II a zabrali nas w podróż do słonecznego Los Angeles. Weronika i Krystian wcielili się w role prowadzących galę rozdania szkolnych Oscarów i wspólnie z Gabrysią i Nikolą wręczali nagrody w sześciu kategoriach najlepszym nauczycielom. Nauczycieli typowali uczniowie w przeprowadzonym wcześniej głosowaniu.

Czytaj więcej: 12.10.2018 - Oscary 2018 rozdane

12.10.2018 - Uroczyste Obchody Święta Patrona Szkoły i Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
ani nie ma prawa do przyszłości”.
Józef Piłsudski

slubowanieI2018W dniu 12 października 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych połączone ze Świętem Patrona Szkoły. W obecności Dyrekcji, wychowawców i rodziców uczniowie klas: 1a,1b,1c,1k i 1h złożyli przysięgę wierności ideałom wypracowanym przez patrona Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego oraz obrońców Westerplatte. Obiecali godnie reprezentować szkołę oraz szanować polską tradycję i wartości.

Czytaj więcej: 12.10.2018 - Uroczyste Obchody Święta Patrona Szkoły i Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół...

Świętowaliśmy Europejski Dzień Języków 2018!

4b1 kopiaW ubiegłym tygodniu nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili różnorodne, kreatywne lekcje i zaangażowali uczniów do udziału w wielu niezwykłych zadaniach związanych z tym fascynującym świętem. Były plakaty, quizy, wyzwania, gra miejska a nawet Escaperoom! Dużo się działo, w szkole i nie tylko, więc zachęcamy serdecznie do przeczytania krótkiej relacji.

Czytaj więcej: Świętowaliśmy Europejski Dzień Języków 2018!