English High Flier - Jakub Tarnacki z klasy 1c otrzymał ogólnopolski dyplom z wyróżnieniem uzyskując 170 pkt!

 uczn angielski27 uczniów naszej szkoły rywalizowało w konkursie znajomości języka angielskiego English High Flier. Niedawno otrzymaliśmy wyniki, które mogą być powodem do radości. Uczeń Jakub Tarnacki z klasy 1c otrzymał ogólnopolski dyplom z wyróżnieniem uzyskując 170 pkt (75,89 % możliwych do zdobycia punktów ), który wręczyła mu pani dyrektor Matysik, przy okazji zachęcając uczniów do nauki języków obcych.

Czytaj więcej: English High Flier - Jakub Tarnacki z klasy 1c otrzymał ogólnopolski dyplom z wyróżnieniem...

20.12.2018 - Konkurs Wypieków Bożonarodzeniowych

konkurs b2018W dniu 20.12.2018 r. tradycyjnie odbył się szkolny Konkurs Wypieków Bożonarodzeniowych. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy IIb: Karolina Wolska, Kamila Strózik i Marlena Tomerska oraz z klasy Ic - Patryk Kubik. Uczniowie przygotowali prace inspirowane Świętami Bożenarodzeniowa. Poziom prezentowanych prac był wysoki i wyrównany.

Czytaj więcej: 20.12.2018 - Konkurs Wypieków Bożonarodzeniowych

Szkolny multimedialny konkurs wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego

piechnik kamila blalutW ubiegły poniedziałek uczniowie naszej szkoły brali udział w Szkolnym multimedialnym konkursie wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 60 pytań dotyczących kultury, geografii i historii krajów anglojęzycznych.

Czytaj więcej: Szkolny multimedialny konkurs wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego

27.03.2018 - Konkurs Wypieków Wielkanocnych

konkurs w2018W dniu 27.03.2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wypieków Wielkanocnych. Jury oceniało prace pod względem zgodności z tematem, trudności i atrakcyjności wykonania. Poziom prezentowanych prac był wysoki i wyrównany.
I miejsce zajęła: Kamila Strózik z kl.1b za "Koszyk Wielkanocny" oraz Magdalena Kobos za "Wielkanocne Croquembouche".

Czytaj więcej: 27.03.2018 - Konkurs Wypieków Wielkanocnych

Druga edycja konkursu „Francuska kuchnia regionalna”

mondryIIedycjaJuż po raz drugi uczniowie naszej szkoły mogli się wykazać swoja wiedzą na temat dań, produktów  i zwyczajów charakterystycznych dla poszczególnych regionów Francji.
Przed przystąpieniem do konkursu, każdy z nich miał za zadanie przygotowanie swojego autorskiego menu w języku francuskim. Różnorodność pomysłów i form ich realizacji była imponująca.

Czytaj więcej: Druga edycja konkursu „Francuska kuchnia regionalna”

Finał Dnia Języka Ojczystego

Uważam, że język polski jest ,,ą i ę" i tak powinno zostać. Używajmy polskich znaków za każdym razem gdy wysyłamy esemes lub mejl.
prof. J. Bralczyk

final jezyka2018W ramach Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs na plakat promujący mowę ojczystą oraz szkolne dyktando.
Uczniowie mieli w zabawny i pomysłowy sposób przedstawić piękno mowy ojczystej.
Najlepsi w tym okazali się:

Czytaj więcej: Finał Dnia Języka Ojczystego
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok