9.12.2019 - Małopolski Turniej Recytatorski Poezji Współczesnej

mochel m201948 o9 XII 2019 r. został rozstrzygnięty Małopolski Turniej Recytatorski Poezji Współczesnej im. Andrzeja Bursy, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Oliwia Bryndza z kl. I o, Angelina Kryza z kl. I o, Justyna Zapała z kl. I o, Karolina Nowak z kl. II h oraz Kamila Piechnik z kl. IV ht.

Czytaj więcej: 9.12.2019 - Małopolski Turniej Recytatorski Poezji Współczesnej

Finał konkursu Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ Solidarność na tle dziejów Nowej Huty

page wlosik2019W piękną, wyjątkowo ciepłą i słoneczną październikową sobotę (12 października) odbył się XXIV Memoriałowy Bieg im. Bogdana Włosika. Wydarzenie to już po raz drugi występuje w parze z konkursem adresowanym do uczniów szkół zawodowych. Dwuetapowy konkurs obejmuje swoim zakresem przebieg i skutki strajków robotniczych w Nowej Hucie, życiorys Bogdana Włosika oraz historię KRH Solidarność.

Czytaj więcej: Finał konkursu Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ Solidarność na tle...

24.09.2019 - Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

konkurs angielski2019Dnia 24.09.2019 roku uczniowie klas pierwszych brali udział w Szkolnym konkursie wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, który został zorganizowany w ramach szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Konkurs otworzyła Pani wicedyrektor Małgorzata Mochel.

Czytaj więcej: 24.09.2019 - Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Mistrz Przedmiotu z Języka Niemieckiego

mistrzjnW maju wszystkie klasy uczące się języka niemieckiego pisały test sprawdzający wiedzę z języka niemieckiego. Zadanie nie było łatwe, ponieważ test obejmował materiał z całego roku, jednak wśród piszących znalazły się osoby, które bardzo dobrze sobie z nim poradziły. Uczniowie z najlepszymi wynikami zdobyli tytuły „Mistrza Przedmiotu”.

A oto tegoroczni mistrzowie:

Czytaj więcej: Mistrz Przedmiotu z Języka Niemieckiego

Nasza uczennica Weronika Matuszczyk zajęła I miejsce i zdobyła Laur Jubilata w Turnieju Jednego Wiersza

laureaci2019 czrwiecWeronika Matuszczyk - uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie zajęła I miejsce i zdobyła Laur Jubilata w Turnieju Jednego Wiersza.
XV Spotkanie Młodych Poetów Krakowa wyłoniło najlepszych młodych poetów z Małopolski. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły- Michał Jaracz z klasy IIb oraz Julia Popielak z klasy Ih, którzy uzyskali wyróżnienia, a tym samym ich utwory poetyckie zostały opublikowane w tomiku poetyckim ALMANACH 2019.

Czytaj więcej: Nasza uczennica Weronika Matuszczyk zajęła I miejsce i zdobyła Laur Jubilata w Turnieju Jednego...

26.03.2019 - Mamy wyróżnienie na XIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

Tom Hanks w Gastronomiku!

przeglad2019Uczniowie klasy 1a, pod kierunkiem swojego nauczyciela Macieja Kędziora, zabrali się za wystawienie w języku angielskim sztuki teatralnej „Stay with us” znanego hollywoodzkiego aktora Toma Hanksa. Ambitne plany zostały zrealizowane - zespół teatralny ZSG nr 1 zdobył wyróżnienie na XIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych w J. Angielskim 27 marca 2019 r.

Czytaj więcej: 26.03.2019 - Mamy wyróżnienie na XIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok