26.03.2019 - Mamy wyróżnienie na XIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

Tom Hanks w Gastronomiku!

przeglad2019Uczniowie klasy 1a, pod kierunkiem swojego nauczyciela Macieja Kędziora, zabrali się za wystawienie w języku angielskim sztuki teatralnej „Stay with us” znanego hollywoodzkiego aktora Toma Hanksa. Ambitne plany zostały zrealizowane - zespół teatralny ZSG nr 1 zdobył wyróżnienie na XIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych w J. Angielskim 27 marca 2019 r.

Czytaj więcej: 26.03.2019 - Mamy wyróżnienie na XIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

ZSG nr 1 sięgnęło po najwyższe laury!

"Opisuj to,co nie powinno zostać zapomniane"
Isabel Allende

asia2019Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 13 w dniu 1.02.2019 roku po raz kolejny ugościło w swych murach laureatów literackiego konkursu wojewódzkiego organizowanego pod hasłem "Kraków-Stare Miasto, wieści z podwórek, ulic i zaułków..."

Czytaj więcej: ZSG nr 1 sięgnęło po najwyższe laury!

Mistrz Przedmiotu z Języka Niemieckiego 2018

mistrzjnW maju wszystkie klasy uczące się języka niemieckiego pisały test sprawdzający wiedzę z języka niemieckiego. Zadanie nie było łatwe, ponieważ obejmowało materiał z całego roku, jednak wśród piszących znalazły się osoby, które bardzo dobrze sobie z nim poradziły. Uczniowie z najlepszymi wynikami zdobyli tytuły „ Mistrza Przedmiotu”.
A oto tegoroczni mistrzowie:

Czytaj więcej: Mistrz Przedmiotu z Języka Niemieckiego 2018

24.05.2018 - Poetyckie sukcesy naszych uczniów

,,Jeśli chcesz coś powiedzieć,
Jeśli coś skrywasz w sobie,
   Wyraź to słowem POEZJI…

marta20118 pierwszeAnna Kuraś, z klasy IIIcj, Karolina Bernacka, Sylwia Buchaniec i Michał Jaracz z klasy Ib, to bez wątpienia młodzi poeci z ogromnym talentem…
Uczniowie ci, zakwalifikowali się do finału Turnieju Jednego Wiersza o laur Jubilata, który odbył się 23 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie.

II miejsce naszych uczniów w terenowej grze miejskiej „Na szlaku nowohuckiej Solidarności. A kuku, Panie generale.”

wierdak IImiejsce24.0524 maja grupa uczniów z klasy 1b: Michał Kardasz, Witold Mondry, Szymon Pstruś i uczennic z klasy 3h: Dominika Gieczan, Mariola Wieczorek, Paulina Zając, uczestniczyła w VII edycji międzyszkolnego konkursu „Oblicza Nowej Huty.”

Czytaj więcej: II miejsce naszych uczniów w terenowej grze miejskiej „Na szlaku nowohuckiej Solidarności. A kuku,...

27.04.2018 - I miejsce w 25 Turnieju Wiedzy o Środowisku

ekolog201827 kwietnia klasa I h uczestniczyła w 26. spotkaniu Młodych Ekologów w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa. Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki Turnieju Wiedzy o Środowisku.

Czytaj więcej: 27.04.2018 - I miejsce w 25 Turnieju Wiedzy o Środowisku
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok